Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Europos tinklas

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Nuo lapkričio 1 d. socialinių įmonių veiklos priežiūros funkcija yra perduodama Valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Nuolat stiprėjantis susidomėjimas atvyksiančiais į Lietuvą pabėgėliais, diskusijos apie jų integraciją į visuomenę ir darbo rinką, paskatino darbo biržą įvertinti šį naują iššūkį ir numatyti tam tikras veiklos kryptis. Jau parengtas pabėgėlių integracijos priemonių planas, o šiandien Kauno teritorinė darbo birža ir Pabėgėlių priėmimo centras pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.
Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, atsižvelgus į sezoninius svyravimus, visoje ES nedarbo lygis 2015 m. rugpjūtį siekė 9,5 proc. ir liko stabilus, palyginti su liepa, bei mažesnis nei praėjusių metų rugpjūtį, kai sudarė 10,1 proc.
Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su darbdavių ir investuotojų atstovais. Per susitikimą dalintasi informacija, nuomonėmis ir įžvalgomis, kaip geriausiai integruoti pabėgėlius į Lietuvos darbo rinką, kokios yra darbdavių galimybės ir poreikis.
Lietuvos darbo biržos akcijos „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ daugiau nei 550 renginių dalyvavo 7 tūkst. diplomuotų absolventų ir tolesnių studijų nepasirinkusių abiturientų. Ketvirtus metus du vasaros mėnesius vykstantis renginių ciklas yra aktualus ir naudingas darbo rinkoje neįsitvirtinusiam jaunimui. Šiuose renginiuose siekiama jam patarti ir padėti rasti geriausias profesines galimybes bei jaunus specialistus pristatyti darbdaviams. Akcijos metu 1,5 tūkst. akcijos dalyvių jau įsidarbino.
Rugsėjo 25-27 dienomis mobilus Jaunimo darbo centras pirmą kartą veikė 20-oje tarptautinėje verslo ir pasiekimų parodoje „Expo Aukštaitija 2015". Panevėžio teritorinės darbo biržos darbuotojai Jaunimo darbo centro stende teikė informaciją ir konsultacijas, supažindino su įsidarbinimo galimybėmis ir kt. Mobiliame Jaunimo darbo centre apsilankė Lietuvos Respublikos premjeras Algirdas Butkevičius, kuris pasidžiaugė, jog paslaugos jaunimui tampa vis labiau prieinamos.
Netrukus jaunimas turės dar daugiau galimybių integruotis į darbo rinką. Šią savaitę Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos darbo birža pasirašė trišalę sutartį dėl projekto „Atrask save“ įgyvendinimo. Tai naujasis nuo 2014 m. Lietuvoje įgyvendinamos Jaunimo garantijų iniciatyvos projektas, skirtas 15–29 metų niekur nedirbantiems, nesimokantiems ir mokymuose nedalyvaujantiems jaunuoliams.

 Darbo rinka

Rugpjūtį darbo rinkoje daugiausiai didėjo pedagogų paklausa

Rugpjūčio mėnesį darbo biržoje per mėnesį įregistruota 34 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai 25,5 proc. daugiau nei 2014 metų rugpjūtį. Rugpjūtį švietimo įstaigos intensyviau ieškojo pedagogų –  ikimokyklinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo.   Šalies mokykloms reikėjo muzikos, anglų ir lietuvių kalbų, istorijos, dailės, chemijos, geografijos, matematikos ir kt. mokytojų.
Rugpjūtį darbdaviai daug darbo pasiūlymų pateikė specialistams – reklamos ir rinkodaros specialistams, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriams, sandėliavimo tarnybos tarnautojams, apskaitos ir buhalterijos tarnautojams, buhalteriams, pardavimo atstovams, verslo paslaugų agentams ir slaugos specialistams. Laisvų darbo vietų skaičiaus augimas fiksuotas barmenams, siuvėjams, kailininkams ir kepurininkams, virėjams ir statybininkams.
Lietuvos darbo biržos duomenimis šių metų rugsėjo 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 153,3 tūkst. bedarbių. Registruotas nedarbas - 8,5 proc. Jaunimo nedarbas rugsėjo 1 d. siekė 5,2 proc.


Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai