Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Lietuvos darbo biržos tik jaunimui skirto projekto „Pasitikėk savimi“ vykdomas veiklas papildė naujos – pradedamos įgyvendinti dvi „Socialinės reabilitacijos ir paruošimo užimtumui darbo rinkoje programos“, kurių esmė – aprėpti ir tuos jaunuolius, kurie stokoja socialinių ir savarankiško gyvenimo įgūdžių. Visoje šalyje numatoma 490 jaunų žmonių padėti juos atkurti ir ugdyti, kad jie sparčiau integruotųsi į darbo rinką arba švietimo sistemą. Projekto organizuojamos veiklos yra skirtos nesimokančiam, nedirbančiam ir darbo biržos priemonėse nedalyvaujančiam jaunimui.
Lietuvos darbo birža parengė išsamią pirmojo pusmečio jaunimo situacijos darbo rinkoje apžvalgą, su kuria norima supažindinti darbdavius, socialinius partnerius, mokymo įstaigas ir visus besidominčius darbo rinkos realijomis. Platesnė jaunimo apžvalga leis susidaryti objektyvesnį vaizdą, kiek jaunimo dėl darbo paieškos visoje šalyje ir teritorijose kreipėsi į teritorines darbo biržas, koks jo išsilavinimas, ir kokias darbdaviai registravo laisvas darbo vietas. Čia taip pat rasite, kaip darbo birža integravo jaunimą į darbo rinką: įdarbino, suteikė paslaugas ir organizavo aktyvios darbo rinkos politikos priemones.
Liepos 21 d. Jaunimo darbo centre Vilniuje vyko renginių ciklo absolventams ir abiturientams „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ informacinis renginys „Jaunimo užimtumo politika Lietuvoje ir Europoje“. Ką tik gavę diplomus absolventai turėjo puikią progą tiesiogiai pabendrauti su LR Seimo nariu, Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku Juru Požela. Jis pasidalijo jaunimo užimtumo politikos naujienomis Europos šalyse, patirtimi nevyriausybinių jaunimo organizacijų veikloje ir savo sėkmės istorija.
Šie metai jaunimui palankesni integruotis į darbo rinką. Pirmąjį pusmetį įdarbinta 29,7 tūkst. jaunų bedarbių iki 29 m. amžiaus (71,1 proc. įregistruotų jaunų bedarbių). Jau nuo metų pradžios nuosekliai mažėja registruotas jaunimo nedarbas: sausio 1 d. jis sudarė 6,2 proc., o liepos 1 d. smuktelėjo iki 3,5 proc.
Dainora Narkūnienė publikacijoje ,,Nauji atradimai, įgūdžiai, žinios ir kompetencijos jaunimui skirtame projekte „Pasitikėk savimi“ pasakoja, kaip Utenos A. Ir M. Miškinių viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su asociacija ,,Langas į ateitį“, įsitraukė į šį projektą suteikdama jauniems žmonėms galimybę ugdyti informacinių technologijų ir bendravimo virtualioje erdvėje įgūdžius.
„Darbdavių dėmesiui! Absolventai pasirengę įsilieti į darbo rinką“. Tokiu šūkiu Lietuvos darbo birža antrus metus kviečia šalies darbdavius išsirinkti reikiamų darbuotojų iš turimų kvalifikuotų jaunųjų specialistų.
Teisės aktų registre paskelbtas įsakymas, kuriuo patvirtintas 2015 metų pirmojo pusmečio socialinių įmonių planinių patikrinimų grafikas.
Lietuvos darbo birža dar kartą primena, kad vasarą mokslus baigiantys moksleiviai ir nuolatinių (dieninių) skyrių studentai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis bus apdrausti iki vasaros pabaigos – rugpjūčio 31 d. imtinai.
Lietuvos darbo birža, turėdama didžiausią šalyje laisvų darbo vietų duomenų banką, nuolat vertina darbo jėgos paklausą ir jos pokyčius. Pristatome šį mėnesį darbo rinkoje paklausių profesijų ir specialybių dešimtukus.
Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. įsigaliosiantys Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimai koreguos dabar esamą aukštos kvalifikacijos užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo tvarką: įdarbinimo procesas sutrumpės iki 2 savaičių, o sprendimą dėl įdarbinimo darbdavys priims pats.

 Darbo rinka

Registruotas nedarbas sparčiai mažėja

2014 m. liepos 1 d. šalies teritorinėse darbo biržose buvo registruota 156,5 tūkst. bedarbių ir jie sudarė 8,6 proc. šalies darbingo amžiaus gyventojų. Bedarbių skaičius per birželį sumažėjo 11,4 tūkst. Registruotas nedarbas per mėnesį mažėjo 0,6 proc. punkto ir šiuo metu yra mažiausias nuo 2009 m. kovo. Registruoto nedarbo rodikliai mažėjo visose šalies savivaldybėse.

Darbo jėgos paklausa 1,4 karto lenkia pasiūlą: birželį Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje buvo registruota 25,3 tūkst. laisvų darbo vietų, bedarbio statusas suteiktas 17,6 tūkst. asmenų.

Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 Renginiai