Teritorinių darbo biržų svetainės

 Jaunimui

 EURES

 Vieno langelio paslaugos

Darbo paieška Darbuotojų paieška

 Naujienos

Kaip įprasta, pavasarį darbo rinka suaktyvėja. Darbdaviai registruoja daugiau laisvų darbo vietų, nemaža jų dalis – sezoniniams darbams. Kovo – balandžio mėnesiais labiausiai darbo rankų reikia žemės ūkio, statybos sektoriuose, vėliau, nuo gegužės mėnesio, sezoninius darbus pradeda siūlyti įvairios paslaugų sektoriaus, prekybos įmonės, viešbučiai, restoranai, maitinimo įstaigos.
Lietuvos darbo biržos elektroninėmis paslaugomis 2014 metais naudojosi 59 proc. apklaustų darbdavių – tai 7 proc. punktais daugiau nei ankstesniais metais. Net 97 proc. visų apklaustų įmonių atstovų šias darbo biržos paslaugas įvertino gerai. Kaip ir anksčiau, populiariausios elektroninės paslaugos yra darbo vietų skelbimų įvedimas ir darbuotojų paieška – jas pasirinko apie 91 proc. respondentų, naudojusių elektronines paslaugas.
Balandžio 8 d. Vilniaus teritorinės darbo birža ir Asociacija „Langas į ateitį“ pasirašė partnerystės susitarimą dėl bendradarbiavimo įgyvendinant Europos Komisijos iš dalies finansuojamą spartesnio informacinių technologijų (IT) specialistų rengimo projektą „Pradėk IT karjerą“.
Darbo jėgos mobilumas pastaraisiais metais jau kitoks nei prieš dešimtmetį: žmonės drąsiau darbo ieško ir šalies viduje, keisdami gyvenamąją vietą, o nepasiteisinus lūkesčiams, laimės važiuoja svetur. Neretai per skubotus sprendimus darbo paieškoje nukenčia tie, kurie vyksta neišsiaiškinę visų darbo ir gyvenimo sąlygų svečioje šalyje aplinkybių. Lietuvos darbo biržos EURES tarnybos 10 EURES biurų teritorinėse darbo biržose nuolat teikia individualias konsultacijas gyventojams, norintiems įsidarbinti arba vykti į ES ir EEE šalis ieškotis darbo.
Kovą – šylant orui – didesnė tikimybė susirasti darbą. Tai patvirtina ir 28,4 proc. išaugęs darbo pasiūlymų skaičius – darbo paklausa ypač padidėjo terminuotam darbui. Laisvų darbo vietų padaugėjo judamųjų žemės ir miškų ūkio variklinių įrenginių operatoriams, slaugos specialistams, dažytojams, statybos ir mechanikos inžinieriams. Ir toliau rinkoje paklausūs pardavėjai, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai bei reklamos ir rinkodaros specialistai. Iš viso darbo biržoje darbdaviai įregistravo 29,2 tūkst. laisvų darbo vietų.
Lietuvos darbo biržos projektas „Pasitikėk savimi“ pratęsiamas iki šių metų liepos 31 d. – dar beveik tūkstantis nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių penkiolikoje šalies miestų turės galimybę aktyviai dalyvauti jo veiklose, kad greičiau įsitrauktų į darbo rinką ar grįžtų į švietimo sistemą.
Balandžio 1 d. Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo darbo centrų darbuotojai kėlė kvalifikaciją seminare „Jaunimo nedarbo mažinimas – efektyvios rinkodaros svarba“. Seminarą organizavo ir mokymus vedė LR Vyriausybės Komunikacijos departamento Spaudos ir komunikacijos skyriaus JPP „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Aivaras Vencevičius ir Julija Kačanova.

 Darbo rinka

Kovo mėnesį augo darbo paklausa ir mažėjo nedarbas

Šių metų balandžio 1 d. šalyje buvo registruota 165,9 tūkst. bedarbių ir jie sudarė 9,1 proc. visų šalies darbingo amžiaus gyventojų. Registruotas nedarbas per mėnesį sumažėjo  0,5 proc. punkto, o palyginti su 2014 m. balandžio 1 d. - 1,7 proc. punkto.

Darbo jėgos paklausa kovą, palyginti su vasariu, augo  28,4 proc., labiausiai - terminuotam darbui. Lietuvos darbo biržos duomenų bazėje kovo mėnesį buvo registruota 29,2 tūkst. laisvų darbo vietų. Labiausiai darbo pasiūlymų skaičius augo judamųjų žemės ir miškų ūkio variklinių įrenginių operatoriams, slaugos specialistams, dažytojams, statybos ir mechanikos inžinieriams.


Išsami situacijos apžvalga >

TOP 10 paklausiausių profesijų >

 

 Renginiai